Chcete dobrodružství? Jeďte po D1!

Je pátek. Jedu se spolujízdou z Prahy do Brna. Krásná jízda, na pátek to celkem sviští. Žádná nehoda. Jen chvilka zdržení kvůli většímu provozu a opravám na každém kroku.

Nálada skvělá.

Dj v autě hraje pořádné pecky. Najednou mi píše kamarád. Chce večer něco podniknout. „Super, jdem kalit!“ usměji se radostí.
Cesta se zdá delší než obvykle. Začínám usínat, dj nějak povolil.

Nálada dobrá.

Strom střídá strom, dělník střídá dělníka. Jízda začíná být stereotypní, ani kostrbatá cesta mě nepřekvapí. Masáž zadku je příjemnou, pomalu však neregistrovanou záležitostí. Uběhly dvě hodiny. „Už tam budem?“ říkám si.

Nálada nulová.

Obloha se začíná zatahovat. Vítr sílí. Teplota klesá. Začíná pršet. Zase nějaká přeháňka!
Jenže tohle není jen tak ledajaký deštík. Tohle je bouřka se silným nárazovým větrem a intenzivním přívalovým deštěm s výskytem krup. Tohle je supercela – nejsilnější bouřka, ze které mohou vzniknout tornáda!
„Tak to je bezva. Zase přijedu pozdě!“

Nálada špatná.

Jsme u Brna. Stojíme v koloně. Dobrodružství začíná. Přívalový déšť se silným větrem je najednou ještě víc přívalový. Stěrače nestíhají. Nevidíme před sebe. Kolem aut proudí potoky vody. Jedno kolo nám uklouzlo a málem jsme skončili tam, kde bychom skončit nechtěli.

Nálada prudce stoupá.

Už není nuda. V našem autě se začíná fotit, točit, smát i řvát. Já si v klidu sedím na svém místě. Mám totiž důležitý úkol: Domluvit se s kamarádem, kde mě bude čekat, než se mi vybije mobil. Bouřková událost a vzrušení z téměř vybitého telefonu raketově vymrštilo mou náladu nahoru.

Bouřka se zklidňuje, vítr ustupuje. Vypadá to, že jsme z nejhoršího venku.

A byli jsme.

S úsměvem na tváři jsme dojeli do cíle o hodinu později. Živí a zdraví. Jízda po dálnici byla díky supercele to nejlepší z celého dne. Naštěstí.

Na fotce je Atlantská oceánská cesta v Norsku, o které se zmiňuju v článku Norsko, trollové a… tráva. Na focení české D1 není čas. Zažívám při jízdě příliš dobrodružství.

Zanechat komentář

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s